Bezpečnost na silnicích není jen prázdným tématem. Každý rok skončí řada chodců pod koly projíždějících vozidel jen proto, že na tmavém okraji silnice zkrátka nejsou dobře vidět. A pro řadu z nich se takový střet stává fatálním.

A přitom je řešení tohoto stavu poměrně jednoduché. Jak předejít tomu, aby vás projíždějící automobil nechtěně nesejmul třeba zrcátkem? Postarejte se o to, abyste byli vidět – a to vždy a za všech okolností. Vyplatí se vám to.

Jen světlé oblečení nestačí

Neoblékat se do černé a dalších tmavých barev je při pohybu na silnici mimo osvětlené části obcí už zažitým nepsaným pravidlem (byť se stále najdou odvážlivci, kteří ho porušují). Ovšem ani bílá bunda a kalhoty vás při horším počasí nebo nepříznivých terénních podmínkách spolehlivě neochrání. A co si tedy počít?

Vaším nezbytným pomocníkem by se za všech okolností měla stát reflexní páska. Není tak nepraktická, jak si o ní možná myslíte – ba právě naopak.

Přečtěte si:   Průvodce výběrem vína – nebojte se investovat do toho, co pijete

Hodí se pro každou situaci

Používá se snadno. Svrchní reflexní obal pokrývá pružný kousek kovu. Pásku stačí narovnat a posléze lehkým úderem namotat na požadované místo. Nemusíte se bát. Je dostatečně velká, aby pojala i opravdové výzvy, jako je například ruka napěchovaná v rukávu zimní péřové bundy.

Ale umístit ji lze i na batoh, kalhoty, nebo kamkoliv jinam. Jen si pamatujte, že čím větší odrazivou plochu získáte, tím větší bezpečí vám reflexní pásky zajistí. Vždy se ji proto snažte maximálně rozložit a rozvinout.

Na neonově žluté přízraky zapomeňte

Je to sice malicherné, ale řadu z nás trápí v tomto případě i vzhled. Ale kdo říká, že bez žluté to nejde? Pro všechny milovníky nápaditých barevných variací má e-shop Altima.cz připraveny i fialové nebo červené pásky, splňující všechny standardy maximální bezpečnosti. A vyberete si tu i další doplňky pro sebe  i své děti, stačí jen vsadit na tu správnou kategorii.

Zdroj obrázku: web inzerenta

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *