Wine Bottle Bottleneck Red Wine  - gabalro / Pixabay

Konzumace vína se nejen v naší republice těší velké oblibě. Téměř každý z nás si alespoň jednou za týden dopřeje sklenku vína pro zapití večeře či na oslavu úspěšného zakončení pracovního týdne. Abyste si ho ale vychutnali, je nutné, aby bylo opravdu kvalitní.

S bílým vínem to nepřehánějte

Mezi nejznámější druhy vína se nepochybně řadí bílé víno, které je známé svojí jedinečnou chutí. Právě proto je však vhodné především pro výjimečné události, degustaci či občasné popíjení. Vhodné je například jako doplnění příjemného večera. Většina takových vín je totiž silně aromatická při vypití velkého množství, by vás mohlo brzy omrzet.

Vsaďte na klasiku

Pomyslnou klasikou nejen v našich končinách je červené víno, se kterým se setkáte téměř na většině společenských událostech. Na rozdíl od bílého vína je vhodné si kupovat starší ročníky, které jsou již dostatečně dozrálé a disponují tak i výraznější chutí. Budete však muset počítat s tím, že vás takové víno bude stát znatelně více.

Přečtěte si:   Proč je přeprava těžkých strojů klíčová pro průmysl

Pro výjimečné události vyberte raději sekt

Pro opravdu výjimečné události se hodí investovat do sektů neboli šumivých vín, která jsou skvělou volbou například ke přípitku. I zde byste se měli zaměřit na kvalitu, kterou vám zaručí zejména sekty vyráběné pomocí klasické metody druhotného kvašení v lahvích.

Pozornost byste měli ale věnovat i chuti, která je spíše sladší, a to zejména u vín s označením extra dry i dry. Naopak lahve, které nesou název brut, se řadí mezi suchá vína. Jestliže si nevíte rady, vsaďte raději na jednoduché sekty z jedné odrůdy.

Sekty, a i různé odrůdy vín můžete ochutnat, a i nakoupit v lety ověřené vinotéce Víno & Destiláty. V České republice můžete navštívit celkem 80 kamenných prodejen, kde vám rádi poradí i s vaším výběrem.

Grapes Wine Bunch Agriculture  - gmanisi / Pixabay
Průvodce výběrem vína – nebojte se investovat do toho, co pijete
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *