laser, sparks, flash

V oblasti strojírenské výroby je jen málokterý úkon tak složitý, jako je řezání závitů. Celý proces přece jen sestává ze špičkového naprogramování CNC stroje, naměření nástrojů, předvrtání obrobku, samotného vyřezání závitů i jejich následné kontroly s pomocí měrek a kalibrů. Jak si vše usnadníte?

Vše začíná u závitníků

Častým kamenem úrazu je hlavně řezání vnitřních děr, a to jak průchozích, tak i slepých. Jakmile zkazíte sebemenší detail (například špatná korekce nástroje), závitník se uvnitř díry zlomí a už jej nikdy nedokážete vyndat ven (zkuste si to a uvidíte, že máme pravdu). V mnoha případech bohužel není na vině omyl obráběče, ale spíše volba nekvalitních nástrojů.

Ať už používáte strojní závitník, nebo klasický maticový závitník, dávejte si pozor na výběr vhodné značky. Na našem trhu najdete celou řadu výrobců, jejichž kvalita pořádně kolísá. Mezi opravdu ověřené a odolné kusy patří například položky v oblíbeném e-shopu nastroje.cz od dodavatelů Michovský Tools.

Po finálním vyřezání kýžených závitů přichází na scénu jejich poctivé vyzkoušení. Vezměte si do ruky adekvátní válečkový kalibr, našroubujte správnou stranu a ihned budete mít představu. Zmetková strana naopak nesmí pasovat.

Přečtěte si:   Pulze novinka v trafikách

Nejen nástroje

Zmínění odborníci patří mezi největší hráče na našem trhu, a tím pádem si mohou dovolit nabízet veškeré pomůcky za bezkonkurenční ceny. Zároveň drží své zboží skladem, což znamená téměř okamžitou expedici a rychlé doručení až k branám vaší firmy. Na jejich internetových stránkách (pod výše vloženými odkazy) najdete jak závitníky, tak i všechny ostatní nástroje, kalibry, měřidla, vrtáky a podobně.

Velkou výhodou je i možnost dosáhnutí výrazných množstevních slev, pokud máte v plánu objednat velké množství pomůcek najednou.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *