Je jasné, že nemůžete nechat zahradní nábytek venku po celý rok. Ale jak na to, aby Vám zahradní nábytek sloužil po celý rok stejně dobře jako v létě? Tak to se dozvíte v následujících řádcích. I když se to možná nezdá, tak i zahradní nábytek totiž potřebuje správnou péči a vhodné uskladnění adekvátní materiálu, ze kterého je vyrobený. Jinak totiž zareaguje dřevěný stůl a jinak plastová židle.

Jistě Vás napadlo, že zahradní nábytek je v dnešní době již běžnou součástí všech zahrad, zahrádek, teras i všemožných jiných venkovních posezení. Je sice pravda, že většina zahradního nábytku snadno a velice dobře odolává povětrnostním vlivům počasí, a že má dlouhou trvanlivou. I přesto ale počítejte s tím, že tak, jak se staráte na podzim a v zimě o vlastní tělo, měli byste ošetřovat i Vaše zahradní vybavení. I ono si zaslouží Vaši péči a pozornost v podobě kvalitního ošetření

Na naprosto každé dřevo působí naprosto přirozeně vlhkost a sluneční záření. Účinnou ochranou proti těmto vlivům počasí je vhodné natření olejem s přívlastkem „vhodný na ošetření dřeva“. Jelikož ale jeho vrstva pomalu, ale jistě, slábne, měli byste čas od času nábytek znovu naolejovat. Olej navíc zacelí drobné poškrábání a dodá správný vzhled každému dřevěnému stolu a židli. Všechny odřené části nábytku je vhodno namořit, a poté naimpregnovat olejem k tomu přizpůsobeným.

Přečtěte si:   Díl první: Zahradní bazén – soukromý vodní ráj

Přes zimu umístěte nábytek na půdu, do nepoužívané garáže či do sklepa, přístřešku. Zkrátka někam, kde volně proudí vzduch, a kde příliš nemrzne. Zabraňte extrémním podmínkám. Nábytek Vám nepoděkuje ani za vyschlé prostory, ani za ty přetopené. Úderem teplejšího počasí můžete vyhnat všechny pavouky z křesel a zahradní nábytek přestěhovat zpátky na původní místo, odkud jste jej na podzim odstěhovali.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *