Předváděcí akce – past (nejen) na seniory

Pojeďte s námi na výlet! Dárky a skvělý oběd ZDARMA! Takové a podobné letáky zajisté vybíráte z vašich poštovních schránek téměř dennodenně. Lákají vás na výlet po českých hradech a zámcích? Do wellness středisek, lázní nebo na pohodová sezení v kruhu vrstevníků. Pokud jste po obdržení osobní pozvánky na vážkách, zda se na předváděcí akci objevíte nebo ne, přečtěte si, co vás může na takovém posezení nebo výletu po památkách potkat.

Neházejme všechny do jednoho pytle

V první řadě je nutno podotknout, že ne každá společnost používá na předváděcích akcích stejné praktiky. Někde se můžete setkat s nátlakem, ponižováním, výhružkami a v krajním případě také agresivitou. Existují však také předváděcí akce, kde vás skutečně seznámí se svými (zaručeně kvalitními) výrobky, dostanete (již ne tolik kvalitní) oběd, vysypete z rukávu nějaké kontakty na své známé a tím pro vás akce končí. Takových akcí je však opravdu jako šafránu…

Nenechte se zatlačit do kouta

Scénář je většinou stejný a začíná pozvánkou na prohlídku zámku, jejíž součástí je chutný oběd, následuje prezentace výrobků a celý den se může zvrhnout v nákup předražených zbytečností. Zvláště starší osoby neustojí nátlak ze strany prodejců, který je v mnohých případech opravdu velmi agresivní. Ze začátku jde o typické věty: „Tohle by ale přece vaše dcera ocenila,“ později může dojít k ponižování: „za zbytečnosti utrácíte, ale našeho robota si nekoupíte! Jste lakomí a nezodpovědní! Proč jste sem vůbec přišli?“ Po slíbených dárcích a obědu ani slechu.

Nemáte peníze? Nevadí!

Vymlouváte se na absenci hotovosti? Žádný problém! Prodejci vás dovezou k nejbližšímu bankomatu nebo napoštu. A aby obchod proběhl úspěšně, ihned sepíší smlouvu. A tady platí největší ostražitost! Pokud se přeci jen pro koupi produktu firmy rozhodnete, smlouvu si důkladně přečtěte, případně ji zkonzultujte s právníkem. Pokud vám to firma neumožní, od koupě odstupte. Vyhnete se tak případným nepříjemnostem.

 • Pro tento článek si můžete zakoupit reklamu - zobrazit formulář pro nákup
  * (uveďte včetně http://)
  * (bude zobrazeno jako klikatelný odkaz)
  * (bude zobrazeno za odkazem, neklikatelné)
  Pole označená hvězdičkou je nutné vyplnit!

  Cena za umístění reklamy pod tento článek je 80 CZK. Tato se zobrazí okamžitě po zaplacení přes platební bránu PAYPAL (tlačítko níže) a zůstane zde na trvalo. Počet reklam pod tímto článekm je omezen na tři. Přečtěte si prosím pravidla a doplňující informace.
Powered by pes502

Zanechejte odpověď

Copyright © 2012 Kvalitní.cz ·