Na co dát pozor při výběru kancelářské židle? Tohle byste měli vědět!

Vybíráte kancelářskou židli do pracovny, jednací místnosti nebo zasedačky? Pak byste si měli osvojit správné zásady výběru kvalitní židle, která bude vám či vašim kolegům sloužit po mnoho dlouhých let. Máme pro vás malý přehled, čeho se při výběru vyvarovat tak, abyste koupí neprohloupili.

Kvalitu levné židle prověřte

Kromě luxusních kožených kousků můžete samozřejmě pořídit kancelářské židle levně. Při jejich výběru se ale mějte na pozoru. Ne každý výrobek je totiž tak kvalitní, jak se na první pohled tváří. Chcete-li přeci jen ušetřit, zaměřte se na materiály, z nichž je židle vyrobena. Zajímat by vás měla nejen samotná konstrukce, ale i potahy.

Je židle ergonomicky tvarovaná?

Pokud pořizujete židli do zasedací místnosti, kde budete během týdne trávit pouze pár hodin, není potřeba sázet na extrémně pohodlné kousky, které svou pohodlností svádí ke sladkému odpočinku. Jestliže ale pořizujete kancelářské židle, na nichž společně s kolegy prosedíte značnou část pracovní doby, sázejte pouze na ty ergonomicky tvarované a polohovatelné.

Pozor na dynamický sed

Některé z moderních židlí na našem trhu nabízí možnost dynamického sedu, který dovoluje měnit polohu a zatěžuje střídavě oba sedací hrboly. Sedací (i ostatní) svaly tudíž nejsou zatěžovány tak jako u židlí, které dynamickým sedem nedisponují. Na jednu stranu jde o zajímavý benefit, na druhou o věc, která vás může během práce rušit a rozptylovat. Zvažte tedy, zda je pořízení konferenční židle s dynamickým sedem vhodnou volbou.

Zohledněte kvalitu potahů

Nejdelší životnosti ze zcela pochopitelných důvodů dosahují luxusní kožené židle. Pokud jste ale limitováni rozpočtem, či vám jejich nákup nedovolí svědomí, pak volte ty z kůže syntetické. Nejlevnější kancelářské židle jsou potažené klasickým textilním potahem nebo pohodlnou síťovinou. Nevydrží sice tak dlouho jako židle kožené, na druhou stranu nevyžadují žádnou zvláštní údržbu.

 • Pro tento článek si můžete zakoupit reklamu - zobrazit formulář pro nákup
  * (uveďte včetně http://)
  * (bude zobrazeno jako klikatelný odkaz)
  * (bude zobrazeno za odkazem, neklikatelné)
  Pole označená hvězdičkou je nutné vyplnit!

  Cena za umístění reklamy pod tento článek je 80 CZK. Tato se zobrazí okamžitě po zaplacení přes platební bránu PAYPAL (tlačítko níže) a zůstane zde na trvalo. Počet reklam pod tímto článekm je omezen na tři. Přečtěte si prosím pravidla a doplňující informace.
Powered by pes502

Zanechejte odpověď

Copyright © 2017 Kvalitní.cz ·